ליצירת קשר, השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  הפחתת היטל השבחה

  מהו היטל השבחה?

  בעל נכס מקרקעין יחויב בתשלום היטל השבחה באחד משלושה מקרים אשר משביחים את שווי הנכס:

  1. אישור תכנית בניין עיר (לדוגמה – תוספת זכויות בניה).

  2. אישור הקלה (לדוגמה – חריגה מקווי בניין).

  3. שימוש חורג מתכנית (לדוגמה – שינוי ייעוד ממסחר למגורים).

  היטל ההשבחה ייגבה בעת מימוש הזכויות (דהיינו: מכר או הוצאת היתר בניה) על ידי הוועדה המקומית לתכנון ובניה כאשר ההיטל הינו בשיעור של 50% משווי ההשבחה.

  מה עלי לעשות כאשר קיבלתי שובר לתשלום היטל השבחה?

  יש לפנות לשמאי מקרקעין מוסמך לטובת בחינת היטל ההשבחה וערעור על שומת הוועדה המקומית לתכנון ולבניה בנושא ההיטל.

  חשוב לציין כי יש לפעול מיידית עם קבלת שובר התשלום והשומה מכיוון שניתן לערער תוך 45 יום מרגע קבלת המסמכים.

  על השמאי לבחון את המחלוקת לעניין השווי, לערוך שומה אחרת ולהגיש ערעור לביטול ו/או הפחתת שומת הוועדה באמצעות הליך בקשה למינוי שמאי מכריע, או באמצעות פנייה לוועדת ערר.

  מדוע לבחור באלי כהן שמאות מקרקעין?

  משרדנו מלווה את בעל הנכס מרגע קבלת השובר לתשלום ושומת הוועדה המקומית ועד להכרעת השמאי המכריע או וועדת הערר.

  בכדי לקבל תוצאה מקסימלית של הפחתה מלאה או חלקית וחיסון של אלפי שקלים, מהדרישה המקורית לתשלום היטל ההשבחה, יש לערוך עבודה מקיפה ועניינית, לערוך סקירה מעמיקה של נתונים ובחינת פרמטרים שונים היכולים להקנות פטורים לתשלום היטל השבחה.

  לבחינה ראשונית להגשת ערעור על שומת הוועדה ללא עלות צרו קשר

  ייעוץ השקעות נדל"ן

  ייעוץ השקעות נדל"ן נועד לאנשים המשקיעים את כספיהם בנכס, קרקע, מבנה, בית פרטי ועוד. השקעה זאת נעשית, לרוב, לטווח ארוך וכרוכה בתהליך מורכב הכולל בדיקות מקדימות שונות ושיקולים רבים. ייעוץ מיטבי בוחן עבור כל לקוח את כל ההיבטים הקשורים בעסקה המבוקשת. ייעוץ נכון יוביל להצלחה היכולה לסייע לטווח קצר וארוך כאחד. משרד אלי כהן שמאות מקרקעין ויזמות נדל"ן מתמחה בכל התחום וניתן להיעזר בו.

  ייעוץ השקעות נדל"ן עם יועץ נדל"ן מומחה

  ייעוץ השקעות נדל"ן מספק מידע ומלווה כל לקוח בתוך התהליך המורכב הנ"ל. הוא חשוב לכל מי שאינו מכיר את הנושא לעומק הכרוך בהעברת סכומי כסף גדולים מיד ליד, בתשלומי מיסים, בהכנת הסכמים, בנטילת הלוואות, בקבלת הערכות שווי ועוד. קיימים שיקולים רבים לפני קבלת החלטה ואחד החשובים בהם הוא הכדאיות לביצוע עסקה כזאת. יש להבדיל בין נכס לשימוש אישי כמו דירת מגורים או נכס להשקעה. גם סוג הנכס, מיקומו ואפיונו יכולים להשפיע על החלטה. יש לבדוק כל מקרה לגופו. רכישת נכס להשכרה, למשל, יכולה לתרום פעמיים למשקיע. הוא יכול ליהנות מהכנסה קבועה, ובנוסף, מעליית ערך הנכס לאורך השנים. מצד שני, יכולים להיות משברים בתחום ואז הנכס יאבד מערכו ויהיה קשה להשכיר אותו.

  יועץ נדל"ן מנוסה

  יועץ נדל"ן מנוסה יכול להאיר את עיני הרוכש על היבטים נוספים כמו: מיקום הנכס, גודלו, קרבה לתחבורה ציבורית, מפגעי תברואה, חניה, קרבה למבני ציבור ומסחר ועוד. יש לבדוק הזכות הנמכרת: בעלות, חכירה, חכירה לדורות וכדומה. היבט חשוב במיוחד הוא נושא המיסוי על השקעות בנדל"ן. יש צורך לדעת על המיסים בעת הרכישה ועל  המיסים שיוטלו בעת מכירת הנכס. יש מיסי רכישה, שבח, היטלי השבחה, אגרות ומיסים נוספים. כל מס בהתאם לנסיבות העסקה. מומלץ להיעזר במשרד אלי כהן שמאות מקרקעין ויזמות נדל"ן  כבר בשלב התכנון להשקעה ובוודאי בעת ביצועה.

  משרד פרסום דיגיטלי משרד פרסום דיגיטלי