ליצירת קשר, השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  הערכת שווי נכס

  משרדנו מבצע אומדן שווי לצורך מכירה ו/או טרום רכישה של נכסי מקרקעין, דירות מגורים, נכסים מסחריים מניבים, משרדים, תעשייה, דיור מוגן, נחלות, מגרשים, חו"ד בנושאי מיסוי להיטלי השבחה ומס שבח מקרקעין, טבלאות איזון ועוד.

  הלקוח יקבל חוות דעת מקיפה וקריאה בהתאם לתקינה השמאית הכוללת סקירה נרחבת ובחינת היבטים לצורך הערכת שווי הנכס הכוללת בין היתר:

  • מצב משפטי – בדיקת בעלות הנכס, זיהוי הנכס, בדיקת רישום הזכויות, בדיקת הפקעות ועיקולים על הנכס, ועוד.
  • מצב תכנוני ורישוי בניה – בדיקת זכויות בניה ופוטנציאל תכנוני, זכויות בנייה, שטח הנכס, התאמה להיתר ואיתור חריגות בנייה.
  • אומדן שווי הנכס – אומדן שווי שוק של המקרקעין כפונקציה של כלל הפרמטרים האמורים לשקף את התמורה הסבירה הצפויה במקרה של קונה ומוכר מרצון, בתנאי השוק הקיימים כיום ובהתאמה לתאריך הקובע לחוות הדעת.

   

  שווי נכס

  שווי נכס מהווה מדד ובסיס לביצוע עסקאות נדל"ן שונות, להלוואות לרכישה ועוד. הערכת השווי נדרשת לבעליהם, לגופים הפיננסיים נותני ההלוואות, לעסקאות של מכירת חברות שברשותן נדל"ן ועוד. שמאי מוסמך מבצע את ההערכות על פי גישות קיימות שונות. הדו"ח שהוא מפיק יכול לשמש כבסיס בעת דיונים, בוררויות ובנסיבות אחרות ובמקרים רבים, לא יהיה ניתן לקדם עסקאות ללא הערכת שווי נכס. ניתן לקבל שירות בתחום אצל משרד אלי כהן שמאות מקרקעין ויזמות נדל"ן בעל הידע והניסיון.

  שווי נכס – מתי בפועל נדרש לבצע הערכת שווי לנכס?

  שווי נכס נדרש בעת קנייה או רכישה, פירוק שיתוף, סכסוכי יורשים, ויכוח לגבי חיוב של הועדה לתכנון ובניה או של הרשות המקומית ועוד. קיימות מספר גישות שומה מקובלות בישראל: גישת העלות, גישת ההשוואה וגישת היוון ההכנסות. השמאי קובע איזה מהגישות הינה המתאימה ביותר לנכס הנידון. הגישה הנפוצה והמועדפת ביותר היא גישת ההשוואה. היא מבוססת על עסקאות לנכסים דומים באותה סביבה. השמאי מבצע התאמות בין הנכס הנבדק לנכס דומה אחר באזור. הסברה היא כי ערך הדירות באזורים ובשכונות קרובות ודומות נקבע על פי פרמטרים דומים המאפיינים אותם.

  בעת שימוש בגישת העלות בודק השמאי את עלויות המרכיבים השונים בנכסים לגביהם נעשית ההשוואה כמו קרקעות, עלויות בנייה רווח יזמי וכדומה. גישת היוון ההכנסות או הגישה הכלכלית מבוססת על היוון הרווח התפעולי לפני מס שמפיק הנכס מדמי שכירות. היא מתאימה מאוד למבנים מסחריים מניבים כמו בנייני משרדים וסחר ועוד. בעת עריכת חוות הדעת נבדקים היבטים שונים כמו: מטרת חוות הדעת, הזכויות בנכס, זיהוי הנכס, מצבו התכנוני והמשפטי. הרישוי שלו ועוד. הבדיקה כוללת עיון בנסחי טאבו, בחוזי שכירות קיימים, בתשריטי בית משותף ובמסמכים חשובים אחרים.

  שמאי מקצועי עבור חישוב שווי נכס

  מומלץ לקבל שירות ממשרד אלי כהן שמאות מקרקעין ויזמות נדל"ן בעל המוניטין. ברשות השמאי המוביל במשרד, ידע וניסיון מצטבר המגיע מהערכות שווי נכס רבות מהעבר עבור אנשים פרטיים, עסקים וגורמים אחרים. כדאי לנצל את כישוריו ויכולותיו מאחר ומדובר על נכסים יקרי ערך. הערכת שווי נכס מדויקת תסייע להובלת עסקה טובה ונכונה.

  ייעוץ השקעות נדל"ן

  ייעוץ השקעות נדל"ן נועד לאנשים המשקיעים את כספיהם בנכס, קרקע, מבנה, בית פרטי ועוד. השקעה זאת נעשית, לרוב, לטווח ארוך וכרוכה בתהליך מורכב הכולל בדיקות מקדימות שונות ושיקולים רבים. ייעוץ מיטבי בוחן עבור כל לקוח את כל ההיבטים הקשורים בעסקה המבוקשת. ייעוץ נכון יוביל להצלחה היכולה לסייע לטווח קצר וארוך כאחד. משרד אלי כהן שמאות מקרקעין ויזמות נדל"ן מתמחה בכל התחום וניתן להיעזר בו.

  ייעוץ השקעות נדל"ן עם יועץ נדל"ן מומחה

  ייעוץ השקעות נדל"ן מספק מידע ומלווה כל לקוח בתוך התהליך המורכב הנ"ל. הוא חשוב לכל מי שאינו מכיר את הנושא לעומק הכרוך בהעברת סכומי כסף גדולים מיד ליד, בתשלומי מיסים, בהכנת הסכמים, בנטילת הלוואות, בקבלת הערכות שווי ועוד. קיימים שיקולים רבים לפני קבלת החלטה ואחד החשובים בהם הוא הכדאיות לביצוע עסקה כזאת. יש להבדיל בין נכס לשימוש אישי כמו דירת מגורים או נכס להשקעה. גם סוג הנכס, מיקומו ואפיונו יכולים להשפיע על החלטה. יש לבדוק כל מקרה לגופו. רכישת נכס להשכרה, למשל, יכולה לתרום פעמיים למשקיע. הוא יכול ליהנות מהכנסה קבועה, ובנוסף, מעליית ערך הנכס לאורך השנים. מצד שני, יכולים להיות משברים בתחום ואז הנכס יאבד מערכו ויהיה קשה להשכיר אותו.

  יועץ נדל"ן מנוסה

  יועץ נדל"ן מנוסה יכול להאיר את עיני הרוכש על היבטים נוספים כמו: מיקום הנכס, גודלו, קרבה לתחבורה ציבורית, מפגעי תברואה, חניה, קרבה למבני ציבור ומסחר ועוד. יש לבדוק הזכות הנמכרת: בעלות, חכירה, חכירה לדורות וכדומה. היבט חשוב במיוחד הוא נושא המיסוי על השקעות בנדל"ן. יש צורך לדעת על המיסים בעת הרכישה ועל  המיסים שיוטלו בעת מכירת הנכס. יש מיסי רכישה, שבח, היטלי השבחה, אגרות ומיסים נוספים. כל מס בהתאם לנסיבות העסקה. מומלץ להיעזר במשרד אלי כהן שמאות מקרקעין ויזמות נדל"ן  כבר בשלב התכנון להשקעה ובוודאי בעת ביצועה.

  משרד פרסום דיגיטלי משרד פרסום דיגיטלי