ליצירת קשר, השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  הערכת שווי נכס

  משרדנו מבצע אומדן שווי לצורך מכירה ו/או טרום רכישה של נכסי מקרקעין, דירות מגורים, נכסים מסחריים מניבים, משרדים, תעשייה, דיור מוגן, נחלות, מגרשים, חו"ד בנושאי מיסוי להיטלי השבחה ומס שבח מקרקעין, טבלאות איזון ועוד.

  הלקוח יקבל חוות דעת מקיפה וקריאה בהתאם לתקינה השמאית הכוללת סקירה נרחבת ובחינת היבטים לצורך הערכת שווי הנכס הכוללת בין היתר:

  • מצב משפטי – בדיקת בעלות הנכס, זיהוי הנכס, בדיקת רישום הזכויות, בדיקת הפקעות ועיקולים על הנכס, ועוד.
  • מצב תכנוני ורישוי בניה – בדיקת זכויות בניה ופוטנציאל תכנוני, זכויות בנייה, שטח הנכס, התאמה להיתר ואיתור חריגות בנייה.
  • אומדן שווי הנכס – אומדן שווי שוק של המקרקעין כפונקציה של כלל הפרמטרים האמורים לשקף את התמורה הסבירה הצפויה במקרה של קונה ומוכר מרצון, בתנאי השוק הקיימים כיום ובהתאמה לתאריך הקובע לחוות הדעת.

   

  שווי נכס

  שווי נכס מהווה מדד ובסיס לביצוע עסקאות נדל"ן שונות, להלוואות לרכישה ועוד. הערכת השווי נדרשת לבעליהם, לגופים הפיננסיים נותני ההלוואות, לעסקאות של מכירת חברות שברשותן נדל"ן ועוד. שמאי מוסמך מבצע את ההערכות על פי גישות קיימות שונות. הדו"ח שהוא מפיק יכול לשמש כבסיס בעת דיונים, בוררויות ובנסיבות אחרות ובמקרים רבים, לא יהיה ניתן לקדם עסקאות ללא הערכת שווי נכס. ניתן לקבל שירות בתחום אצל משרד אלי כהן שמאות מקרקעין ויזמות נדל"ן בעל הידע והניסיון.

  שווי נכס – מתי בפועל נדרש לבצע הערכת שווי לנכס?

  שווי נכס נדרש בעת קנייה או רכישה, פירוק שיתוף, סכסוכי יורשים, ויכוח לגבי חיוב של הועדה לתכנון ובניה או של הרשות המקומית ועוד. קיימות מספר גישות שומה מקובלות בישראל: גישת העלות, גישת ההשוואה וגישת היוון ההכנסות. השמאי קובע איזה מהגישות הינה המתאימה ביותר לנכס הנידון. הגישה הנפוצה והמועדפת ביותר היא גישת ההשוואה. היא מבוססת על עסקאות לנכסים דומים באותה סביבה. השמאי מבצע התאמות בין הנכס הנבדק לנכס דומה אחר באזור. הסברה היא כי ערך הדירות באזורים ובשכונות קרובות ודומות נקבע על פי פרמטרים דומים המאפיינים אותם.

  בעת שימוש בגישת העלות בודק השמאי את עלויות המרכיבים השונים בנכסים לגביהם נעשית ההשוואה כמו קרקעות, עלויות בנייה רווח יזמי וכדומה. גישת היוון ההכנסות או הגישה הכלכלית מבוססת על היוון הרווח התפעולי לפני מס שמפיק הנכס מדמי שכירות. היא מתאימה מאוד למבנים מסחריים מניבים כמו בנייני משרדים וסחר ועוד. בעת עריכת חוות הדעת נבדקים היבטים שונים כמו: מטרת חוות הדעת, הזכויות בנכס, זיהוי הנכס, מצבו התכנוני והמשפטי. הרישוי שלו ועוד. הבדיקה כוללת עיון בנסחי טאבו, בחוזי שכירות קיימים, בתשריטי בית משותף ובמסמכים חשובים אחרים.

  שמאי מקצועי עבור חישוב שווי נכס

  מומלץ לקבל שירות ממשרד אלי כהן שמאות מקרקעין ויזמות נדל"ן בעל המוניטין. ברשות השמאי המוביל במשרד, ידע וניסיון מצטבר המגיע מהערכות שווי נכס רבות מהעבר עבור אנשים פרטיים, עסקים וגורמים אחרים. כדאי לנצל את כישוריו ויכולותיו מאחר ומדובר על נכסים יקרי ערך. הערכת שווי נכס מדויקת תסייע להובלת עסקה טובה ונכונה.

  הערכת שווי נכס מקרקעין

  הערכת שווי נכס נדרשת בעת ביצוע עסקאות נדל"ן שונות, לצורך קבלת משכנתאות, הלוואות לרכישה ובנסיבות נוספות. נזקקים לה אנשים פרטיים, עסקים, גופים הפיננסיים נותני ההלוואות, בתי משפט ועוד. שמאי מוסמך מבצע את ההערכות בהתאם למספר גישות שונות ומקובלות בתחום. בסוף התהליך הוא מספק הערכה בה ניתן להשתמש במשא ומתן, בבוררויות, בעת ביצוע עסקאות ובנסיבות אחרות. ניתן לקבל שירות בנושא ממשרד אלי כהן שמאות מקרקעין ויזמות נדל"ן.

  הערכת שווי נכס – מתי מבצעים?

  שווי נכס נדרש בעת עסקאות קנייה ורכישות, לצורך פירוק שותפויות, בעת סכסוכי יורשים, לקבלת הלוואות ועוד. במקרים רבים, לא יהיה ניתן לקדם עסקאות ללא מסמך זה. ניתן למצוא בישראל מספר גישות שומה מקובלות: גישת העלות, גישת ההשוואה וגישת היוון ההכנסות. השמאי מחליט על פי תיק הנכס המוגש לו על השיטה המתאימה ביותר. הגישה הנפוצה והמועדפת ביותר היא גישת ההשוואה המבוססת על בדיקת עסקאות לנכסים דומים באותה סביבה. ההנחה היא כי ערך הדירות באזורים ובשכונות קרובות בעלות מאפיינים דומים נקבע על פי אותם פרמטרים. גישת העלות מתחשבת בעלויות המרכיבים השונים בנכס כמו קרקעות, עלויות בנייה רווח יזמי וכדומה.

  גישת היוון ההכנסות או הגישה הכלכלית מבוססת על היוון הרווח התפעולי לפני מס שמפיק הנכס מדמי שכירות, מתאימה יותר למבנים מסחריים מניבים כמו בנייני משרדים וסחר ועוד. בעת עריכת חוות הדעת בודק השמאי היבטים ואלמנטים שונים ובין היתר: המטרה לשמה נדרשת חוות הדעת, הזכויות בנכס, זיהוי הנכס, מצבו התכנוני והמשפטי. הרישוי שלו ועוד. השמאי מעיין בנסחי טאבו אותם הוא מוציא, בחוזי שכירות ובתשריטי בית משותף ובמסמכים חשובים אחרים הניתנים לו על ידי הלקוח ועוד.

  אלי כהן שמאי מוסמך לבדיקת שווי נכס

  משרד אלי כהן שמאות מקרקעין ויזמות נדל"ן מנוהל על ידי שמאי מוסמך אשר למד את הנושא במוסד מוכר ועמד בדרישותיו בהצלחה. הוא צבר ידע וניסיון לאורך השנים ויכול לתרום מכישוריו לכל לקוח. עסקאות נדל"ן נחשבות למורכבות ויקרות מאוד ועצה טובה בזמן הנכון תתרום לעסקה מוצלחת להווה וגם לעתיד. כדאי לקבל ייעוץ מקיף וממוקד.

  משרד פרסום דיגיטלי משרד פרסום דיגיטלי