הפתרון שלכם לתחומי הנדלן והמקרקעין

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
  הערכת שווי נכס

  משרדנו מבצע אומדן שווי לצורך מכירה ו/או טרום רכישה של נכסי מקרקעין, דירות מגורים, נכסים מסחריים מניבים, משרדים, תעשייה, דיור מוגן, נחלות, מגרשים, חו"ד בנושאי מיסוי להיטלי השבחה ומס שבח מקרקעין, טבלאות איזון ועוד.

  הלקוח יקבל חוות דעת מקיפה וקריאה בהתאם לתקינה השמאית הכוללת סקירה נרחבת ובחינת היבטים לצורך הערכת שווי הנכס הכוללת בין היתר:

  • מצב משפטי – בדיקת בעלות הנכס, זיהוי הנכס, בדיקת רישום הזכויות, בדיקת הפקעות ועיקולים על הנכס, ועוד.
  • מצב תכנוני ורישוי בניה – בדיקת זכויות בניה ופוטנציאל תכנוני, זכויות בנייה, שטח הנכס, התאמה להיתר ואיתור חריגות בנייה.
  • אומדן שווי הנכס – אומדן שווי שוק של המקרקעין כפונקציה של כלל הפרמטרים האמורים לשקף את התמורה הסבירה הצפויה במקרה של קונה ומוכר מרצון, בתנאי השוק הקיימים כיום ובהתאמה לתאריך הקובע לחוות הדעת.

  שווי נכס

  שווי נכס מהווה מדד ובסיס לביצוע עסקאות נדל"ן שונות, להלוואות לרכישה ועוד. הערכת השווי נדרשת לבעליהם, לגופים הפיננסיים נותני ההלוואות, לעסקאות של מכירת חברות שברשותן נדל"ן ועוד. שמאי מוסמך מבצע את ההערכות על פי גישות קיימות שונות. הדו"ח שהוא מפיק יכול לשמש כבסיס בעת דיונים, בוררויות ובנסיבות אחרות ובמקרים רבים, לא יהיה ניתן לקדם עסקאות ללא הערכת שווי נכס. ניתן לקבל שירות בתחום אצל משרד אלי כהן שמאות מקרקעין ויזמות נדל"ן בעל הידע והניסיון.

  שווי נכס – מתי בפועל נדרש לבצע הערכת שווי לנכס?

  שווי נכס נדרש בעת קנייה או רכישה, פירוק שיתוף, סכסוכי יורשים, ויכוח לגבי חיוב של הועדה לתכנון ובניה או של הרשות המקומית ועוד. קיימות מספר גישות שומה מקובלות בישראל: גישת העלות, גישת ההשוואה וגישת היוון ההכנסות. השמאי קובע איזה מהגישות הינה המתאימה ביותר לנכס הנידון. הגישה הנפוצה והמועדפת ביותר היא גישת ההשוואה. היא מבוססת על עסקאות לנכסים דומים באותה סביבה. השמאי מבצע התאמות בין הנכס הנבדק לנכס דומה אחר באזור. הסברה היא כי ערך הדירות באזורים ובשכונות קרובות ודומות נקבע על פי פרמטרים דומים המאפיינים אותם.

  בעת שימוש בגישת העלות בודק השמאי את עלויות המרכיבים השונים בנכסים לגביהם נעשית ההשוואה כמו קרקעות, עלויות בנייה רווח יזמי וכדומה. גישת היוון ההכנסות או הגישה הכלכלית מבוססת על היוון הרווח התפעולי לפני מס שמפיק הנכס מדמי שכירות. היא מתאימה מאוד למבנים מסחריים מניבים כמו בנייני משרדים וסחר ועוד. בעת עריכת חוות הדעת נבדקים היבטים שונים כמו: מטרת חוות הדעת, הזכויות בנכס, זיהוי הנכס, מצבו התכנוני והמשפטי. הרישוי שלו ועוד. הבדיקה כוללת עיון בנסחי טאבו, בחוזי שכירות קיימים, בתשריטי בית משותף ובמסמכים חשובים אחרים.

  שמאי מקצועי עבור חישוב שווי נכס

  מומלץ לקבל שירות ממשרד אלי כהן שמאות מקרקעין ויזמות נדל"ן בעל המוניטין. ברשות השמאי המוביל במשרד, ידע וניסיון מצטבר המגיע מהערכות שווי נכס רבות מהעבר עבור אנשים פרטיים, עסקים וגורמים אחרים. כדאי לנצל את כישוריו ויכולותיו מאחר ומדובר על נכסים יקרי ערך. הערכת שווי נכס מדויקת תסייע להובלת עסקה טובה ונכונה.

  שתפו את הפוסט עם חברים

  הפתרון שלכם לתחומי הנדלן והמקרקעין

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
   שמאי מקרקעין במרכז

   שמאי מקרקעין במרכז עוסק בהערכת שווי של נדל"ן. השווי נדרש על ידי גופים ואנשים לצרכים שונים. שמאי מקרקעין ורכוש חייב לקבל אישור מתאים ממשרד המשפטים לאחר שלמד את המקצוע במוסד ידוע ולאחר שעמד בהצלחה בבחינות מתאימות שעורך המשרד. בסוף העבודה הוא יגיש דו"ח היכול לשמש כמסמך קביל בעת דיונים שונים. ניתן להיעזר במשרדו של אלי כהן שמאות מקרקעין ויזמות נדל"ן המקצועי.

   מתי פונים אל שמאי מקרקעין במרכז?

   שמאי מקרקעין במרכז מספק שירותיו במקרים הבאים: כאשר בנק המספק משכנתא או הלוואה רוצה לקבל הערכה על שווי  הנכס עבורו ניתנת ההלוואה. רשות מקומית מבקשת הערכת שמאי בעת פרסום תכנית בינוי ערים חדשה  לצורך קבלת אומדנים שונים על ערך הנכסים לפני התחלת הפרויקט. זאת, לצורך קביעת דמי ההשבחה המוטלים על בעלי הנכס לאחריו, מצב נוסף, הוא בעת ערעור על שומה שנקבעה בידי מס שבח ועוד. נחיצות ההערכה הכרחית בשורה של מקרים ובלעדיהם לא יכולות להתקדם עסקאות שונות כמו: מתן משכנתאות, מכירת חברות שיש ברשותן נכסים שיש להעריכם ובעוד מקרים.

   שמאי מקרקעין מומחה במרכז הארץ

   בעת עריכת הדו"ח בודק השמאי את מצב הנכסים, רישומם בטאבו ואלמנטים הכרחיים נוספים. ניתן להבחין ב 3 שיטות עיקריות. גישת ההשוואה אשר בודקת שווי עסקאות דומות אשר נעשו באזור הנכס, השיטה הכלכלית שנעשית על פי הרווח הנקי מנכס דומה, ושיטת העלות  המבוססת על עלויות כל המרכיבים הכלולים בנכס דוגמת הקרקע, המבנה ועוד. כמובן, שבכל שיטה נלקחים בחשבון אלמנטים של פחת, כלכלי או פונקציונאלי, תשלום מיסי השבחה, היות הנכס מניב או לא, מצב הנכס, האזור בו הוא ממוקם, הפיתוח הסביבתי ואחרים נוספים נדרשים.

   ייצוג על ידי שמאי מקרקעין מוביל במרכז

   השמאי מגיש  הדו"ח יכול גם לייצג את לקוחו אל מול הרשויות השונות ובהן הרשויות המקומיות, בתי משפט, מס שבח ואחרות. דו"ח שמאי מהווה פעמים רבות משקל נגד לדו"חות רשמיים של שמאי הרשויות ויכול לסייע רבות בהורדת מס מבוקש, בהקלות כספיות שונות ועוד. מומלץ לשכור שירותי שמאי בעל מוניטין. כל עסקת מקרקעין הינה יקרה, יחסית, וכדאי לדעת כראוי את ערך הנכס. אלי כהן שמאות מקרקעין ויזמות נדל"ן, יעניק לכם את הטיפול הראוי ביותר.

   שמאי ירושלים

   שמאי ירושלים מספק שירותיו בעיר עצמה ובאזורים הסמוכים אליה. הצורך בשמאות נכסים ומקרקעין מגיע בנסיבות שונות שכולן קשורות לעסקאות נדל"ן. שמאי בעל הסמכה ורישיון מורשה להגיש דו"חות הנחשבות לקבילות בעת משא ומתן, דיונים בבתי משפט ועוד. השמאות נערכת על פי אחת מכמה גישות קיימות. ניתן לקבל שירות ממשרדו של אלי כהן שמאות מקרקעין ויזמות נדל"ן בעל הניסיון.

   שמאי ירושלים – שירות אישי לכל לקוח

   שמאי ירושלים מכיר את הנושא לעומק ויספק שירותיו לכל לקוח בנסיבות שונות. בירושלים נמכרות דירות רבות בשל ריבוי אוכלוסין ומסיבות אחרות, וכן, נבנים אזורי תעשייה, מרכזי קניות, בתי מלון המשרתים תיירות פורחת ועוד. במקרים רבים, יש צורך להעריך קרקעות ומבנים לפני ביצוע עסקה או לאחר השבחה וכדומה. שמאי ירושלים עורך שמאות עבור אנשים פרטיים, בנקים למשכנתאות, עירית ירושלים, רשויות מקומיות ואזוריות סמוכות ועוד. עסקאות נדל"ן הינן מורכבות וכוללות מעבר כספים משמעותיים מקונה למוכר, תשלום מיסים לרשויות השונות, תשלום עמלות לעורכי דין ועוד.

   שמאי רכוש ירושלים

   כל רכישת דירה בירושלים משמעותה השקעה כספית גבוהה יחסית, ולרוב, יש לרוכש רק הון ראשוני שאיננו מכסה את ערך הדירה. הוא יכול להשלים עסקה רק כאשר הוא נוטל משכנתא מהבנק. הבנק עצמו מוכן לתת את ההלוואה הכספית רק בתנאי שהוא מקבל לידיו נכס לשעבוד. שמאי מקרקעין בירושלים הוא המומחה אשר מספק את ההערכה על פי דרישת בנק ובקשת הלקוח. כל בנק מחזיק בידיו רשימת שמאים מועדפת עליו אבל, במקרים רבים, יכול הלקוח, בכפוף להסכמת הבנק, להביא שמאות משמאי שלו.

   גישות שמאות שונות

   שמאי דירות משתמש, לרוב, בגישת שמאות השוואתית או גישת עלות. כלומר הוא משווה את הדירה הנישומה ועלותה לנכסים אחרים דומים באותה סביבה ואשר הינם בעלי מאפיינים דומים. במקרים של שמאות לבנייני מסחר ומשרדים להשכרה יכול שמאי ירושלים להחליט על גישה כלכלית או גישת היוון המקובלת לנדל"ן מסוג זה. מסמך שמאות הינו חשוב מאוד ומשמש אמת מידה טובה מאוד לכל המחזיק בו. על פיו נקבעים מחירי עסקאות ברמת דיוק גבוהה ביותר. מומלץ להיעזר במשרדו של  אלי כהן שמאות מקרקעין ויזמות נדל"ן בעל המוניטין בתחום.

   קידום אתרים מקצועי קידום אתרים מקצועי