מתי נרצה להשתמש בשמאי מקרקעין?

רגע לפני שאתם רוכשים נכס כלשהו בירושלים והסביבה' מומלץ להיעזר בשירותיו של שמאי מקרקעין ירושלים. תפקידו של השמאי, בין היתר, לבצע הערכת שווי נכס ולסייע בבחינת הכדאיות לרכישת נכס מקרקעין. בנוסף, ניתן להשתמש בדו"ח השמאי לעניינים משפטיים, ככלי במשא ומתן לרכישה או מכירה של נכס, לבדיקת עיקולים, היתרי בניה, אימות הבעלות על הנכס ועוד. מלבד אנשים פרטיים רבים העושים שימוש בשמאי מקרקעין לפני רכישת דירה או נכס למגורים / להשקעה, גם גופים עסקיים רבים עושים שימוש בשירותיו של השמאי לצורך בדיקת התכנות פרויקטים (בעיקר בתחום ההתחדשות העירונית), פרויקטים שונים בתחום הנדל"ן ועוד.

מה תפקידו של השמאי?

  • לפני מכירת נכס – קבלת אומדן לגבי שווי הנכס שלנו לפני שאנו מוציאים אותו למכירה.
  • לפני רכישת נכס – שימוש בדו"ח השמאי כדי להעריך את כדאיות העסקה, ככלי למשא ומתן במהלך העסקה ועוד.
  • בדיקת כדאיות כלכלית לפרויקט התחדשות עירונית – יזמים וקבלנים המעוניינים להשקיע בפרויקטים התחדשות עירונית כמו תמ"א 38, פינוי בינוי וכד' – יעזרו בשירותיו של שמאי מקרקעין בירושלים על מנת להעריך את כדאיות העסקה, שווי הנכסים הפוטנציאלי ועוד.
  • לפני הלוואה לרכישת נדל"ן למגורים/להשקעה – כדי לקבל משכנתא או הלוואה לצורך רכישת נדל"ן, בין אם למגורים ובין אם להשקעה, הבנק ו/או הגופים הפיננסיים המספיק את ההלוואה יידרשו הערכת שמאי מקצועית משמאי מוסמך. זאת כדי שיוכלו לקבל הערכה מדויקת ונכונה של שווי הנכס לצורך הענקת ההלוואה הנדרשת ושווי הנכס כבטוחה עבור הבנק.
  • לצורך בירור שווי נדל"ן בעת מכירת חברות שבבעלותן יש נדל"ן – חברות נדל"ן רבות עושות שימוש יומיומי בשמאים על מנת להעריך שווי נכס ופוטנציאל השקעות בקרקעות ובאזורים מסוימים. השמאי יכול לבחון אומדן שווי לנכסים קיימים או הערכה לנכסים העומדים לקום, הערכת שווי קרקע וניתוח סביבתי.
  • בעת כינוס נכסים – הערכת הנכס לפני עיקול/כינוס נכסים לצורך תשלום חוב ו/או פשיטת רגל.

הזמנת שמאי מקרקעין באזור ירושלים

זקוקים לשמאי מקרקעין מקצועי ומוסמך בירושלים והסביבה? אלי כהן שמאי מקרקעין בעל ניסיון רב שנים בתחום, הינו שמאי מוסמך החי ונושם את עולם הנדל"ן ומספק דו"ח מפורט ומקצועי לכל לקוח בהתאם לסוג השירות הנדרש לו. לפרטים והזמנת השירות צרו עמנו קשר באתר או בטלפון ונשמח לתת לכם שירות!

מאמרים נוספים

לייעוץ ראשוני בחינם השאירו פרטים

Open chat
לשיחה מהירה בוואטסאפ