שמאי מקרקעין בירושלים

שמאות מקרקעין בירושלים

שמאי מקרקעין בירושלים מספק שירותיו בעיר עצמה ובאזורים הסמוכים אליה. הצורך בשמאות נכסים ומקרקעין מגיע בנסיבות שונות שכולן קשורות לעסקאות נדל"ן. שמאי בעל הסמכה ורישיון מורשה להגיש דו"חות הנחשבות לקבילות בעת משא ומתן, דיונים בבתי משפט ועוד. השמאות נערכת על פי אחת מכמה גישות קיימות. ניתן לקבל שירות ממשרדו של אלי כהן שמאות מקרקעין ויזמות נדל"ן בעל הניסיון.

שירות אישי לכל לקוח

שמאי ירושלים מכיר את הנושא לעומק ויספק שירותיו לכל לקוח בנסיבות שונות. בירושלים נמכרות דירות רבות בשל ריבוי אוכלוסין ומסיבות אחרות, וכן, נבנים אזורי תעשייה, מרכזי קניות, בתי מלון המשרתים תיירות פורחת ועוד. במקרים רבים, יש צורך להעריך קרקעות ומבנים לפני ביצוע עסקה או לאחר השבחה וכדומה. שמאי ירושלים עורך שמאות עבור אנשים פרטיים, בנקים למשכנתאות, עירית ירושלים, רשויות מקומיות ואזוריות סמוכות ועוד. עסקאות נדל"ן הינן מורכבות וכוללות מעבר כספים משמעותיים מקונה למוכר, תשלום מיסים לרשויות השונות, תשלום עמלות לעורכי דין ועוד.

הערכות שווי הנכסים

שמאי מקרקעין בירושלים מבצע שירות ללקוחות בנסיבות שונות וכאשר קיים הצורך לקבל מידע אמיתי על נכסים לצורך מסחר בהם ועוד. בין היתר, בעת קבלת הלוואה ו/או משכנתא ממוסד פיננסי ושעבוד נכס קיים תמורתה, כאשר מבקשים להטיל עיקולים על חייבים ורוצים להעריך את שווי המקרקעין שבבעלותם, כאשר מתבצעת מכירת חברה אשר ברשותה נכסים ומבקשים לדעת ערכם, בעת הכנת דו"חות כספיים של חברה בעלת נדל"ן, כאשר רשות מקומית מבצעת תכניות בינוי עיר לצורך קביעת דמי השבחה ובנסיבות אחרות. בישראל קיימות מספר גישות שומה: גישת העלות, גישת ההשוואה וגישת היוון ההכנסות. על השמאי לקבוע איזה מהגישות הינה המתאימה ביותר ספציפית לכל מקרה ועל פיה לבצע הערכותיו.

הגשת דו"חות על ידי שמאי מקרקעין מומחה

שמאי רכוש ומקרקעין מגיש את הדו"ח ואף מגן עליו, בעת הצורך, בבתי משפט, אל מול רשויות מקומיות וכדומה. קיימים מקרים רבים בהם מס שבח, קבע שומת מס על פי ערך גבוה מדי לטעמו של בעל הנכס הנמכר. בעל הנכס יכול להשיג על ההערכה הזאת ויכול להיעזר בשמאי אשר יביא הערכה נגדית זולה יותר, אשר עשויה לגרום לתשלום מס מופחת. מסמך שמאות מקרקעין הינו מסמך חשוב אשר על פיו מתנהלות עסקאות. כל המחזיק בידיו מסמך זה יכול להסתמך עליו ללא סייג. מומלץ להיעזר במשרד אלי כהן שמאות מקרקעין ויזמות נדל"ן בעל הידע והניסיון בתחום.

שמאי דירות מומלץ בירושלים

שמאי דירות בירושלים

עומדים בפני רכישת דירה בירושלים? חשוב להזמין את שירותיו של שמאי דירות בירושלים לבדיקה מקיפה של הנכס, הבעלים, התשתיות ועוד. כמובן שאת הבדיקה יש להזמין לפני חתימה על הסכם כלשהו וזאת כי אתם לא רוצים לקנות חתול בשק. היצע הדירות בעיר יכול להיות גדול ומגוון, אולם גם אם הדירה נראית לכם במצב טוב, על פניו תמיד יכולים להסתתר דברים מתחת לפני השטח העשויים לגרום לכם לנזק כבד במיוחד. אלי כהן שמאי מקרקעין מוסמך, בעל ניסיון רב שנים בתחום ומכיר היטב את שוק הנדל"ן בירושלים והסביבה. אלי ישמח להעניק לכם שירותי שמאות מקצועיים ולבצע עבורכם את כל הבדיקות המקיפות כדי לוודא שאתם עושים עסקה טובה ונמנעים מעוגמת נפש ונזק כלכלי כבד.

כיצד שמאי דירות בירושלים יכול לעזור לכם?

בירושלים עמדה דירה למכירה ב1.5 מיליון שקלים. על פניו הדירה נראתה בסדר גמור ומבפנים נראתה יפה מאוד. בעל הדירה דרש 1.5 מיליון שקלים ללא התגמשות במחיר. אלי, תושב העיר ירושלים, בדיוק חיפש דירה גדולה יותר משלו לצרכי מגורים ומאוד רצה את הדירה. אלי ביקש להביא שמאי לבדיקת הנכס ובעל הדירה הסכים. השמאי ביצע את הבדיקות המקיפות על הנכס, מדידת הנכס וכמובן גם בדיקת התוכניות ואישורי הבנייה בעירייה והתגלה כי גודל הדירה חורג ב12 מ"ר מהתוכניות המאושרות בעירייה. המשמעות היא כפולה – ראשית יש בניה לא חוקית בבית מה שדורש מבעל הדירה (הקיים או החדש אם הוא יקנה את הדירה ממנו) לפרק את הבנייה הלא חוקית מה שיעלה עוד כסף, יגרום לבלגן וידרוש שיפוץ. המשמעות השנייה היא שהנכס שווה כ-200 אלף ₪ פחות ממה שבעל הדירה דורש… אם כן, מדובר בנזק של מאות אלפי שקלים במצטבר שהיה נופל על בעל הדירה החדש, אם היה נותן להתלהבות מרכישת הנכס לסחוף אותו ללא הזמנת שמאי.

מצב דוגמה למצב שאתם לא רוצים להגיע אליו

הבדיקות המקיפות אותן מבצע השמאי עוזרות גם בקבלת אומדן אמין ומדויק של שווי הנכס וסביב אותה הערכה יהיה ניתן לנהל את המשא ומתן לרכישת הנכס, אולם זה לא היתרון היחיד. הבדיקה של השמאי הינה מקיפה וכוללת גם גילוי היטלים ועיקולים שונים, בדיקת התוכניות ועוד. גילויים שונים ומגוונים יכולים לצוץ בזכות אותו שירות של השמאי מה שעשוי לחסוך לכם הרבה מאוד כסף. אלי כהן שמאי מקרקעין מוסמך, בעל ניסיון רב שנים בתחום ומכיר היטב את שוק הנדל"ן בירושלים והסביבה פנו אליו עוד היום.

מאמרים נוספים

לייעוץ ראשוני בחינם השאירו פרטים

Open chat
לשיחה מהירה בוואטסאפ